Reklamı Geç
UĞUR SOĞUTMA
Üst Reklam 970x90

Kuşadası Belediyesine ziyaret eden öğrenciler şehrin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuşadası Belediyesine ziyaret eden öğrenciler şehrin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde eğitim veren özel bir okulun ortaokul öğrencileri, Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret etti. Kuşadası Belediye Başkan vekili Tibet Özer’i makamında ziyaret eden öğrenciler birimleri dolaşarak yetkililere şehrin sorunları ile ilgili sorular yöneltti.

Öğrencileri Kuşadası Belediyesi’nde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan vekili Tibet Özer “Gelecek nesilden çok ümitliyiz. Bizler bugünün çocuklarına gelecekte yetkilerimizi bırakacağız. Eminim ki gelecek yeni nesil ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacaktır” dedi.


Öğrenciler, Kuşadası Belediyesi’nin vatandaşlarla iletişim içerisinde olan birimlerinden Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ile Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Güvercin Masa-Çağrı merkezi ve Koordinasyon birimini ziyaret etti. Öğrenciler birim ziyaretlerinde yetkililerden Kuşadası Belediyesi’nin hizmetleri ile ilgili bilgi aldı.


Belediye birimlerini ziyaret eden öğrenci grubundan 5’inci Sınıf öğrencisi Kılıç Okayer, yapılan ziyaret ile ilgili olarak “ Her yıl düzenlenen uluslararası First Lego League(FLL) turnuvasına bu yıl da katılım göstereceğiz. Öğretmenlerimizin yönetiminde özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir ekip olarak çalışıyoruz. Bu turnuvanın bu seneki teması ‘City Shaper-Şehri Şekillendir’ olarak belirlendi. Bu doğrultuda şehrin sorunlarını ve ne gibi çözümler üretildiğini görmek, yaşanan sorunlarla alakalı proje üretebilmek için ilçe belediyemiz olan Kuşadası Belediyesini ziyaret ettik. Şehrin sorunlarını ile ilgili edineceğimiz bilgiler ile projeler üreteceğiz. Ürettiğimiz projeleri yarışmada sunacağız. Yaşadığımız şehrin sorunlarının çözümüne bir katkı sağlayabiliriz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuşadası Belediyesi taşınmazlarını kiralamak için ihale süreci başladıÖnceki Haber

Kuşadası Belediyesi taşınmazlarını kiral...

Buharkent OSBden Aydın tarım ve hayvancılığına büyük katkıSonraki Haber

Buharkent OSBden Aydın tarım ve hayvancı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!